Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ניקוי ספות בתל אביב

בעידן המודרני שבו אנחנו חיים, הספה התפתחה להיות לא רק חלק חשוב מהעיצוב הפנים, אלא גם אחד הרכיבים המרכזיים בחיי היומיום שלנו. הספה היא לא רק המקום שבו אנחנו יושבים ונרגישים נוחות, אלא גם המקום שבו אנחנו מקבלים את האורחים שלנו ובו אנחנו מתרגשים להתרגש עם המשפחה שלנו. לכן, חשוב מאוד לשמור על ניקיון הספה ולתת לה הטיפוח המתאים.

ניקוי ספות בתל אביב - הפתרון המושלם לספות נקיות ומרעננות
ניקוי ספות בתל אביב – הפתרון המושלם לספות נקיות ומרעננות

סיבות לניקוי ספות בתל אביב

בעידן שבו אנחנו חיים, הספות נמצאות במגע ישיר עם הגוף שלנו ועם עורכנו. כתוצאה מכך, הן מתכתבות עם מגוון אבק, לכלוך ובלגנים שונים. האבק והלכלוך יכולים להידבק על הספה עצמה, ועורך המוסיף תרומה משלו לעניין בצורת נימוס פרטיקולרית, כמו זיעה, שמן ועוד.

בנוסף, הספה נחשבת גם למקום שבו נשטפים שפע רב של נוזלים שונים כמו רוטבים, שתייה, פיצוץ סודה וכו'. גם אנחנו לעיתים מפקיעים על הספה תוך שהן כלי מזיקים כמו כתבי השמש, כף תפוח עץ חדה או כרית חתוכה.

בהתאם לכך, הספה הופכת להיות מקום רדוף לחיידקים, מיקרובים ועקרונות שונים. במידה ולא נטפל בה ולא ננקה אותה באופן סודר ורציף, היא יכולה להפוך למקום מסוכן לאורח החי שלנו. הספות יכולות גם להפיץ ריחות רעים או להוביל להתפשטות ריחות שונים בבית שלנו.

לכן, חשוב למצוא את השיטה המתאימה לניקוי הספות ולבצע אותה בצורה יעילה ומקצועית.

שיטות ניקוי ספות בתל אביב

כאשר מדובר בניקוי ספות בתל אביב, ישנן מספר שיטות ואפשרויות ניקוי שונות. בשוק קיימות מגוון רחב של מוצרים וציוד מקצועי המיועדים לניקוי ספות, ולכל שיטה יתרונות וחסרונות שונים. כדי לבחור את השיטה המתאימה ביותר, יש לקחת בחשבון את מגוון הפרמטרים השונים כמו סוג הבלם, חומר הפריקה, סוג הבוץ ועוד.

שיטת הניקוי בזרם אדים

אחת השיטות הפופולריות ביותר לניקוי ספות היא שיטת הניקוי בזרם אדים. שיטה זו יעילה להסרת אבק, לכלוך וללכלוכים שונים מתוך סיבי הבד. בנוסף, הבצקות על פני הספה וכתבי השמש ניתן להסיר בקלות באמצעות הזרם החם של האדים.

שיטת הניקוי בזרם אדים היא מתאימה לסוגי ספות שונות, מספר קטן של ספות, וגם לניקוי כסאות, מזרנים ושאר ריהוט ביתי. היתרון המרכזי של שיטה זו הוא כי היא אינה כוללת שימוש בחומר ניקוי כימי או כלי ניקוי ידניים, ולכן אין סכנה לשפשוף את הספה או לגרום נזק לבד.

שיטת הניקוי עם פומפה ומכשיר הספריי

שיטת הניקוי בעזרת פומפה ומכשיר הספריי היא שיטה נפוצה נוספת שמשמשת לניקוי ספות. בשיטה זו, משתמשים במכשיר הספריי לספריית נוזל ניקוי על פני הספות, ואחרי כן מכניסים את הנוזל לתוך הבלמים של הספה בעזרת פומפה. לאחר מכן, מוסיפים מים נקיים ושוב מנפים את הנוזל באמצעות הפומפה על מנת לשטוף את הספות.

שיטה זו מתאימה בעיקר לספות בעלות בלמים רחבים ועמוקים או לספות בעלות בלמים נפתחים. היתרון המרכזי של השיטה הוא שהיא מאפשרת לנקות ספות עם סכנת נזק נמוכה יחסית, ומאפשרת גם ניקוי עמוק של סיבי הבד.

מה קורה אחרי שניקיתי את הספה?

לאחר שביצעת את הניקוי של הספה, חשוב להבין מה יהיו השלבים הבאים ואיך לשמור על ניקיון הספה לטווח הארוך. הנה כמה טיפים שיעזרו לך לשמור על ניקיון הספה:

 • נטילת מגן על הספה – ניתן להשתמש במגן ספות או כיסוי מתאים שיגן על הספה מפני נזקים חיצוניים כמו כתבי השמש, חיות מחמד ועוד.
 • ניקוי תכולת הכיסאות והצורך בסינון קבוע – חשוב לסנן את תכולת הכיסאות באופן תקופתי ולהסיר בזהירות את הכללוך והאבק שנצבעו בכיסאות. ניתן להשתמש במכשירים מיוחדים לסינון תכולת הכיסאות.
 • שמירה על הספה – חשוב לשמור על ניקיון הספה ולמנוע התפשטות חומרי ניקוי כימיים או נוזלים על פני הספה. במידה ונפלו נוזלים על הספה, חשוב לנקות אותם מיד בעזרת מטלית יבשה ולא לתת להם להתייבש ולהשאיר סימנים על הספה.

שיטות ניקוי שונות לספות

ישנן מספר שיטות לניקוי ספות, כל אחת מותאמת לסוג הבד והכתמים הספציפיים.

ניקוי יבש

ניקוי יבש מתאים לכתמים קלים יחסית על בדים עמידים. השיטה כוללת שימוש במברשת עדינה או שואב אבק עם מברשת רכה על מנת להסיר אבק, שערות ולכלוך קל מהספה. חשוב לנקות בעדינות ובכיוון סיבי הבד כדי לא לגרום נזק לבד.

ניקוי בקצף

שיטה נפוצה הכוללת יצירת קצף מדטרגנט עדין ומים ומריחתו על הספה בעזרת מברשת. הקצף חודר לסיבים ומסיר לכלוך וכתמים. לאחר מכן שוטפים היטב במים נקיים על מנת להסיר שאריות דטרגנט. חשוב לבדוק תחילה שהחומרים לא מכתימים או מזיקים לבד.

ניקוי באדים

שיטת ניקוי יעילה המשתמשת באדים חמים להסרת כתמים ולכלוך על ידי פירוקם. האדים חודרים עמוק לסיבים ומסירים גם כתמים ישנים ומחוזקים מבלי להזיק לבד. עם זאת, לאחר הניקוי באדים חשוב לייבש היטב את הספה על מנת למנוע התפתחות עובש.

טיפול בסוגי כתמים שונים

כדי לנקות כתמים שונים ביעילות, יש להתאים את הטיפול לסוג הכתם:

כתמי שתייה ואוכל

רצוי לטפל בכתמים ממשקאות ואוכל מיד כאשר הם טריים. יש לספוג עודפי נוזלים במגבת נקייה ללא שפשוף, ולאחר מכן להשתמש בתמיסה להסרת כתמים המותאמת לסוג הבד. אם הכתם יבש, ניתן לרסס קלות מים עליו לפני הטיפול על מנת להרטיבו מחדש.

כתמי שמן ושומן

יש לפזר קורנסטרך או טלק על הכתם, להמתין מספר דקות ולשאוב בשואב אבק. האבקה סופגת את השומן. לאחר מכן מנקים בתמיסה מתאימה תוך שטיפה יסודית.

כתמי עיפרון ודיו

ניתן להשתמש בממס מתאים כגון אלכוהול או מדלל צבע לצורך הסרת כתמים אלו. יש למרוח בעדינות על הכתם ולאפשר לחומר לחדור מספר דקות לפני השטיפה.

כתמי בלאי וזיעה

כתמים אלו נוצרים בדרך כלל באזורים שבהם יושבים לעיתים קרובות. ניתן לטפל בהם באמצעות תערובת של מי חמצן וסודה לשתייה. יש למרוח את התערובת על האזור הכתום, לאפשר לה לפעול כ- 15 דקות ולשטוף ביסודיות לאחר מכן.

מומחי ניקוי ספות בתל אביב

בתל אביב פועלים מספר עסקים מקצועיים המתמחים בניקוי ושיקום ספות:

אקספרט ניקיון

חברת ניקיון ותיקה ומובילה העובדת עם ציוד מתקדם וחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה. לאקספרט ניסיון רב בטיפול בספות בעלות חומרים וכתמים שונים תוך שמירה על איכות וחיי המוצר.

ספה נקיה

חברת פרופוסר לניקיון מציעה מחירים תחרותיים עם אחריות ארוכת טווח ושירות אדיב ומקצועי, הזמינו עכשיו ניקוי ספות בתל אביב באמצעות עסק מקומי עם שנים של ניסיון..

ניקיון הבית

חברת ניקיון ירושלמית שפתחה סניף בתל אביב מתמחה בניקוי ספות על כל המשתמע מכך. צוות העובדים מיומן ומנוסה ועובד עם ציוד מתקדם תוך הקפדה על איכות השירות.

עלויות ניקוי ספות

מחיר ניקוי ספה משתנה בהתאם לגודל הספה, חומרי הניקוי וכמות הזמן הנדרשת. ככלל, ניתן לצפות לעלויות הבאות:

 • ₪150-300 לניקוי ספה רגילה
 • ₪300-600 לניקוי ספת פינתית גדולה או ספה עם כתמים קשים
 • תוספת תשלום עבור טיפול בכתמים עמידים או שימוש בחומרי ניקוי מיוחדים
 • מחיר מוזל לניקוי מספר ספות באותו בית

כדאי לברר מראש עם החברה אודות המחיר הצפוי בהתבסס על תיאור הספה וסוג הכתמים.

המלצות לשמירה על ניקיון הספה

כדי לשמור על הספה נקייה לאורך זמן, מומלץ לפעול על פי העצות הבאות:

 • שאיבת אבק שבועית באמצעות מברשת רכה
 • ניגוב כתמים טריים מיד כאשר הם נוצרים
 • חיטוי תקופתי של הספה נגד חיידקים וריחות
 • הימנעות מאוכל ושתייה על הספה
 • כיסוי הספה בשמיכה בעת שימוש או ביקור חיות מחמד
 • בדיקה תקופתית לבלאי ונזקים ותיקון במידת הצורך

מומלץ להזמין ניקוי יסודי של הספה אחת לשנה על מנת לשמור על מראה נקי ומטופח.

הפתרון המושלם לניקיון ספות בתל אביב
הפתרון המושלם לניקיון ספות בתל אביב

סיכום

ניקוי הספות הוא חלק חשוב מטיפוח הבית ושמירה על הבריאות שלנו והמשפחה שלנו. כדי לשמור על ניקיון הספות לאורך זמן, חשוב לבחור בשיטה המתאימה ביותר ולבצע את הניקוי באופן תקופתי. בנוסף, כדאי לקחת מדי זמן את הספות לניקוי מקצועי בכדי להבטיח תוצאות מרשימות ושמירה על טובת הספה.

בסופו של דבר, הספות הן לא רק רהיט יקר ומרשים, אלא גם מקום שבו אנחנו מתרגשים להתרגש, מארחים את האורחים שלנו ומתרגשים להתרגש עם המשפחה שלנו. תן לספה שלך הטיפוח המתאים ותשמור עליה בצורה נכונה. בכך תשפר את איכות החיים שלך ותוסיף לביתך אווירה נעימה ומרעננת.

התהליך המומלץ כולל ייבוש ושטיפה עמוקה של הבדים, שימור והסרת כתמים, ושטיפה סופית להסרת כל הלכלוך.
אחרי הניקוי, מומלץ להשתמש בכיסויים או לכסות את הספות על מנת לשמור על הניקיון ולהגן עליהן מפגיעה שובה בעתיד.

רוצים לחזור לחלק מסוים במאמר?